Thorstav s.r.o.

Výmena čapov riadenia - Hyundai Accent
Zdrávím všetkých návštevníkov mojej stránky. Na tejto stránke sa vám pokúsim ukázať ako jednoducho vymeniť čapy riadenia na Hyundai Accente.


 Výmena čapov riadenia - Hyundai Accent  1. Jednoduchý foto-návod.
  2. Záver.
    1. Diskusia k téme.

Výmena čapov riadenia - Hyundai Accent.Čapy riadenia sú na naších stredoslovenských cestách nesmierne namáhané a už po 100 000 kilometroch bývajú často vybité. Poznáte to tak, že pri jazde vám bude triasť volantom, alebo keď stojíte tak pomykáte kolesom a ono má vôľu. Aspoň ja som to tak poznal. Výmena čapov riadenia Vám zabere cca. 1h šikovnejší to majú aj za 15min. Takže treba kúpiť čapy riadenia na požadovaný typ auta, auto zdvihnuť na zdvihák a prirovnať čapy či ste kúpili správne. Ak máte pneumatiky rovnomerne zodraté, t.z. že nemáte viac zodratý vnútorný alebo vonkajší okraj pnuematiky, geometriu(zbiehavosť, rozbiehavosť kolies) máte pravdepodobne dobre nastavenú a tak si označte na závite riadiacej tyče pokiaľ je čap riadenia našroubovaný (za kontramaticu) a s tyčou riadenia sa snažte nepotočiť. Na fotkách som si to označil zelenou fixkou. Vyberte poistku z matice čapu riadenia (na Accente je vežová matica istena drôtikom ktorý treba vytiahnuť) a maticu odkrúťte. Kladivom mocne udrite na čap riadenia aby vypadol von.

Výmena čapov riadenia, Hyundai accent Výmena čapov riadenia, Hyundai accent Výmena čapov riadenia, Hyundai accent Výmena čapov riadenia, Hyundai accent

Našroubujte čap riadenia po kontramaticu a zaistite kontramaticou. Zastrčte čap do diery, zašroubujte zhora šroubou krútiacim momentom podľa návodu od vášho auta a zaistite poiskou. Na nasledujúcich fotkách vidno ako som označil zelenou fixkou pokiaľ má byť čap riadenia s kontramaticou našroubovaný, ale nakoľko geometria kolies bola zlá (rozbiehavosť cca 2cm na dezéne a bol po 2 mesiacoch vnútorný okraj úplne zodratý na nových pneumatikách), preto som nastavil zbiehavosť 2mm (podľa návodu k Hyundaju, tam sa to udáva v stupňoch ale to si ľahko prepočítate, ale ak to nebudete vedieť, tak zbiehavosťou 2mm na dezéne vzadu a vpredu nič nepokazíte, aj tak sa vám to pri prvom výmole zase posunie takže škoda chodiť na laser) tak aby bol volant rovno pri priamom smere jazdy.

Výmena čapov riadenia, Hyundai accent Výmena čapov riadenia, Hyundai accent Výmena čapov riadenia, Hyundai accent

No a to je všetko, urobte kontrolnú jazdu (hlavne či je volant rovno pri rovnej jazde) a skontrolujte či ste všetko dokrútili a zaistili.Záver.Tak dúfam, že vám tento návod pomohol ale HLAVNE NIEČO ROBTE NESEDTE PRED TELKOU. Ak sa chcete niečo opýtať alebo sa podeliť so svojimi skúsenosťami, tak môžete navštíviť diskusiu k téme

Prejsť na predchádzajúcu stránku.